Aktualności

Współfinansowanie zawodnika, który zdobył III miejsce w Mistrzostwach Europy w Motoparalotniarstwiewspółfinansowanie Mistrzostw Polski MTBOrganizacja Wykładu dla Europejskiego Forum StudentówPrzygotowanie Wykładu dla Uniwersytetu EkonomicznegoZorganizowanie wykładu dla Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Artykuł dotyczączy rozpoczęcia współpracy fundacji z Bankiem PKO:


EDUKACJA FINANSOWA DLA NAJMŁODSZYCH


Jak nauczyć dzieci szacunku dla pieniędzy, zachęcić je do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania finansami?


Najskuteczniejszą metodą jest edukacja finansowa. Dzieci uczą się przez obserwację i doświadczanie. Rola jaką pełnią rodzice w kształtowaniu świadomości młodych ludzi, jest ogromna. Im wcześniej zaczniemy przekazywać dzieciom wiedzę o finansach, tym szybciej obudzimy w nich świadomość i łatwiej wyrobimy pożądane nawyki.


Z wielu badań wynika, że Polakom brakuje wiedzy na temat finansów osobistych. Jedynie część z nas systematycznie oszczędza i planuje swoje wydatki. Powszechnym usprawiedliwieniem są niskie zarobki. To sprawia, ze oszczędzanie może się kojarzyć z wyrzeczeniami i przykrym obowiązkiem, który najlepiej odłożyć na później.


Oszczędzanie w rzeczywistości jest proste, wystarczy odpowiednio wcześnie się go nauczyć. Jeśli stanie się częścią codziennego życia, będzie tak samo naturalne jak zarabianie i wydawanie pieniędzy. Dzięki tej umiejętności łatwiej potem inwestować i świadomie zarządzać swoimi finansami. Kiedy rozpocząć naukę? Im wcześniej, tym lepiej. Zwłaszcza, że można ją potraktować jako dobrą zabawę.


Szkolne Kasy Oszczędności w nowym wydaniu ukazują świat pieniędzy w takiej formie jaka dziecku jest najbliższa. Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki, czyli przewodnik po świecie pieniędzy” to opowiadania, które wyjaśniają najmłodszym podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, historią pieniądza oraz działaniem banków.


Dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy dostępny jest w wersji flashowej na stronie: www.pkobp.pl/sko/lokatka. Można tam znaleźć nie tylko opis przygód Kasi, Kuby i żyrafy Lokatki, ale także mini-słownik finansowy oraz zestaw kolorowanek. Elektroniczna wersja przewodnika zawiera także gotowy scenariusz i akcesoria do wspólnej zabawy w „SKLEP” dla dzieci i rodziców.


Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Biorąc udział w tym programie dziecko:


- nauczy się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać


- zdobędzie wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie


- nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego


Świadome korzystanie z pieniędzy wymaga wiedzy i rozsądku, które warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego też jedną z form działania naszej fundacji jest wprowadzanie edukacji finansowej do szkół.

O Fundacji
O Fundacji

Dowiedź się o nas więcej.

Zarząd
Zarząd

Zobacz kim jesteśmy.

Galeria
Statut

Zobacz jak działamy!

Kontakt
Kontakt

Zadzwoń lub napisz.